30-lecie Oddział w Szczecinie

16-18 czerwca 2023 r. Gala Jubileuszu 30-lecia i Seminarium dla służb BHP

Krótki film z wydarzenia

W dniach 16-18 czerwca 2023 r. w sali konferencyjnej w Centrum Usług Logistycznych „OSW w Międzyzdrojach” przy ul. Krótkiej 1 miało miejsce niezwykle ważne dla naszego Oddziału wydarzenie, a mianowicie obchody Jubileuszu 30-lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. W ramach spotkania zaplanowano uroczystą Galę oraz Seminarium dla służby BHP.

Uroczystość rozpoczęła się w piątek o godz. 12.00. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości jubileuszowe wystąpienie zaprezentował obecny Prezes Zarządu Oddziału w Szczecinie – Pan Jerzy Gołda. Pan Prezes nie krył wzruszenia, które udzieliło się wszystkim zgromadzonym. W tak miłej atmosferze Pani Emilia Szalewicz zaprezentowała interesujący rys historyczny Oddziału, poparty filmem. Następnie przyszedł czas na dwa wystąpienia okolicznościowe. Jako pierwszy głos zabrał Pan Konrad Pachciarek - Okręgowy Inspektor Pracy, który przybliżył zgromadzonym jak służba BHP jest postrzegana przez inspektorów pracy. Następnie o roli pracodawcy w kreowaniu bezpiecznych zachowań w zakładzie pracy, opowiedział Pan Mariusz Gałązkiewicz Plant Manager  z firmy Eltwin Sp. z o. o.

Później przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości. Gratulacje oraz życzenia sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji postawionych celów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy dla szczecińskiego Oddziału złożyli:

Po przerwie na kawę i łyk zimnej wody miało miejsce wręczenie dyplomów i pamiątek dla wyróżniających się swoją aktywną postawą członków Stowarzyszenia, a także dla firm oraz instytucji od lat wspierających działania Oddziału w Szczecinie. Szczególne wyróżnienia wręczono także wszystkim Prezesom Zarządów, którzy sprawowali tę funkcję w przeciągu 30-lat funkcjonowania Oddziału.

Wyróżnienia otrzymali:

• Pan Franciszek Jaworski – pierwszy Prezes i Prekursor Szczecińskiego Oddziału, wieloletni skarbnik
  • Pan Stanisław Starzyński, który funkcję prezesa pełnił 20 lat,
  • Pan Adam Chodyniecki,
  • oraz obecny Prezes Pan Jerzy Gołda.

Wyróżnieni członkowie oddziału w Szczecinie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe pamiątki w postaci pamiątkowego pendriva oraz zestawu długopisu z ołówkiem oznaczonych logo trzydziestolecia Oddziału. Wyróżnieni członkowie to:

• Natalia               Dembowska
  • Aleksander        Dettlaff
  • Janusz                Jasiński
  • Waldemar         Kamiński
  • Marek                Kędzierski
  • Henryk               Kruszyński
  • Krzysztof            Kukliński
  • Anna                  Malinowska
  • Anna                  Matusiak
  • Joanna               Matuszak
  • Anna                  Oleszak
  • Anna                  Stencel
  • Emilia                 Szalewicz
  • Emilia                 Szarama
  • Zygmunt            Krasnodębski (nb)
  • Marek                Hańko (nb)

Ponadto pierwszy Prezes Zarządu Oddziału Pan Franciszek Jaworski ufundował i wręczył statuetki wybranym osobom.

Kolejną atrakcją był występ śpiewającego żeglarza, Pana Jacka „Zielika” Zielińskiego, który nastrojowymi szantami umilił zgromadzonym chwilę relaksu po pełnych emocji wystąpieniach.

Uroczystość zwieńczona została przemiłą słodką niespodzianką – pięknym i smacznym tortem - oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.  Więcej zdjęć

To nie był jednak koniec atrakcji tego dnia.

Wieczorem wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście mieli okazję kontynuować rozpoczęte na uroczystości merytoryczne dyskusje przy uroczystej kolacji. Nie zabrakło również oprawy muzycznej, która skutecznie motywowała wszystkich do okupowania tanecznego parkietu. A taneczną zabawę rozpoczęto wykonaniem uroczystego poloneza, któremu w pierwszej parze przewodził sam Prezes Zarządu Oddziału.

W sobotę 17 czerwca, zaraz po śniadaniu, o  godzinie 10.00 uczestnicy wzięli udział w Seminarium dla służby BHP. W ramach seminarium odbyły się cztery praktyczne bloki tematyczne:

• prezentacja środków gaśniczych (prezentował Pan dr inż. Bernard Król,
  • prezentacja zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości (firma PROTEKT Grzegorz Łaszkiewicz Spółka z o.o.),
  • prezentacja rusztowań i drabin (Krause Sp. z o. o.),
  • prezentacja nt. środków ochron indywidualnych (3M Poland Sp. z o.o.).

Seminarium było idealną sposobnością do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń.

Wieczorową porą czekała na uczestników kolejna przemiła niespodzianka przygotowana przez kierownictwo ośrodka -  ognisko z kiełbaskami. Ten wspaniały moment rozluźnienia sprzyjał integracji oraz kontynuacji wymiany behapowskich doświadczeń w miłej atmosferze. Czas umilała muzyka oraz konkursy przygotowane przez Pana Prezesa.

Uroczystości zakończyły się w niedzielę 18 czerwca, kiedy to napełnieni wspaniałymi wspomnieniami uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do domów.

Na koniec warto dodać, że uroczystość nie mogłaby się odbyć bez wytężonej pracy sztabu osób - Jerzego, Franka, obu Emilii, trzech Ani, Asi, Wioli, Natalii, Olgi, Marcina, Marka… Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom i gościom za zaangażowanie i aktywność. Państwa obecność to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań.

Patronat honorowy obchodów 30-lecia OSPS BHP Oddział w Szczecinie objęli:

Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorskiwww.szczecin.uw.gov.pl

Konrad Pachciarek Okręgowy Inspektor Pracy w Szczeciniewww.szczecin.pip.gov.pl

Za co im serdecznie dziękujemy.