23-25 maja 2024 r. Razem dla Bezpieczeństwa

Współpraca członków OSPS BHP O. Katowice Przemysł Górnictwo - O. Szczecin


W dniach 23-25 maja 2024 r. miało miejsce niezwykłe spotkanie przedstawicieli dwóch Oddziałów OSPS BHP – Oddziału w Szczecinie i Oddziału Katowice Przemysł-Górnictwo. 

Dziękujemy Oddziałowi z Katowic P-G za przyjazd do naszego pięknego miasta Szczecina i zaproszenie na seminarium. Owocne spotkanie było wyśmienitą sposobnością do wymiany doświadczeń zarówno w zakresie naszej pracy behapowskiej, jak i pracy na rzecz rozwoju Stowarzyszenia.

W ramach spotkania  pn. "Nowe rozwiązania oraz narzędzia do promocji bezpieczeństwa higieny pracy w przemyśle wydobywczym i przemyśle stoczniowym" uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zabezpieczeniami przy wykonywaniu prac niebezpiecznych oferowanymi przez firmy Faraone i Drager. Wysłuchaliśmy dwóch prezentacji wiceprezesa ZO Katowice Przemysł-Górnictwo Andrzeja Pakury i członka ZO w Szczecinie Marcina Kondela. 

Zapoznaliśmy się z działalnością Centrum Treningowego Vulcan Training & Consultancy oraz Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, w której byliśmy świadkami dokowania statku.

Ponadto zwiedziliśmy podziemia hotelu Vulcan, podziwialiśmy widoki Szczecina z dachu hotelu oraz z katedralnej wieży. Pani przewodnik Magdalena Hanusz przybliżyła uczestnikom wycieczki historię Szczecina podczas spaceru po mieście.

Nasze wydarzenie zakończyliśmy uroczystą kolacją, podczas której braliśmy udział między innymi w górniczych konkursach. Nasz prezes otrzymał od braci górniczej pamiątkowy kilofek nadsztygara, wizerunek (mozaika) św. Barbary z KWZ "Borynia-Zofiówka" oraz węgielny zegar.