19 września Dzień Służby BHP

Życzenia z okazji Dnia Służby BHP

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Drodzy BeHaPowcy,

z okazji Dnia Pracownika Służby BHP, obchodzonego w dniu 19 września, Zarząd Oddziału OSPSBHP w Szczecinie składa najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, samych sukcesów zawodowych, wytrwałości w realizacji zamierzeń, a w życiu osobistym wielu powodów do radości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności.

W załączeniu życzenia od naszej Pani Prezes Zarządu Głównego OSPSBHP Elżbiety Bożejewicz, za które serdecznie dziękujemy.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniach i wydarzeniach organizowanych przez nasz Oddział. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem osobiście na naszej Konferencji w Mrzeżynie w dniach 1-3 października 2021 r. (są jeszcze wolne miejsca) a wcześniej 24 września 2021 r. w budynku OIP w Szczecinie na pierwszym spotkaniu nie on-line po wyborze obecnego zarządu

Szczegóły obu wydarzeń naszej stronie

Do zobaczenia!

Krótko o historii Dnia Pracownika Służby BHP

Obchody Dnia Pracownika Służby BHP związane są z wejściem w życie Uchwały Nr 592 Prezydium Rządu z 1 sierpnia 1953 r. w sprawie zapewnienia postępu w dziedzinie BHP.  Uchwała, podpisana przez Prezesa Rady Ministrów Bolesława Bieruta, weszła w życie w dniu ogłoszenia, czyli właśnie z dniem 19 września 1953 r. (Monitor Polski Nr 83 poz. 979).  W tym samym Monitorze Polskim poz. 980 opublikowano Zarządzenie Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego z dnia 16 września 1953 r. w sprawie organizacji i zakresu działania służby bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach pracy (podpisane przez Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego: w z. F. Blinowskiego)

Oba te historyczne dokumenty przekazujemy w załączeniu.

W wakacyjnymn numerze ATESTU można przeczytać zarówo o początkach służby BHP jak też o narodzinach naszego stowarzyszenia. Zachęcam przy okazji naszego święta do lektury.

W imieniu Zarządu Oddziału

Jerzy Gołda