SAWO 2022

Poznań 25-26.04.2022

W dniach 25-26 kwietnia 2022 r. przedstawiciele naszego Oddziału wzięli udział w Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2022 w Poznaniu.

Członkowie mieli okazję odwiedzić stoiska wystawców branży BHP i ochrony przeciwpożarowej. Każdy mógł obejrzeć i dotknąć przedstawiane najnowsze produkty takie jak np.: środki ochrony indywidualnej, odzież robocza i ochronną sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości, wyposażenie do udzielania pierwszej pomocy.

Nasi przedstawiciele wzięli udział:

1. W konkursie wiedzy z ochrony przeciwpożarowej
  2. Pokaz ratownictwa drogowego
  3. W szkoleniu pierwszej pomocy w wirtualnej rzeczywistości.

Ponadto mieliśmy okazję uczestniczyć w seminariach:

1. OSPSBHP nt. Dzielimy się wiedzą - dobre praktyki we wdrażaniu Normy ISO 450001.
  2. CIOP nt. Obciążenie fizyczne, stres, hałas, wirusy – czynnik zagrożeń zawodowych i przyczyny niezdolności do pracy.
  3. Atest nt. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Ciekawą inicjatywę przedstawił Oddział w Radomiu, którego członkowie tworzą Muzeum BHP. W trakcie zwiedzania stoiska można było obejrzeć ciekawe eksponaty z dawnych lat (stare SOI, filmy, książki, projektory, tablice BHP, odzież ochronna, ...). Twórcy muzeum zachęcają do przekazywania przedmiotów, które mogą stać się eksponatami.