26 maja 2022 r. Konferencja BHP

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa nt.: „Profesjonalizacja w zawodzie" Temat panelu: Systemy zarządzania BHP w świetle zróżnicowanych postaw pracowniczych

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Szczecinie wraz z Akademią Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie zorganizowali INTERDYSCYPLINARNĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ nt.:  „PROFESJONALIZACJA W ZAWODZIE”, która odbyła się 26 maja 2022 r. Spotkanie przeprowadzono w formie on-line. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny. Uczestnicy mieli okazję zapoznania się szeroką tematyką. Każdy z uczestników miał sposobność odnalezienia dziedziny, która go zainteresowała. Celem Konferencji była prezentacja sposobów doskonalenia procesów i umiejętności stosowanych w omawianych zawodach, które pozwalają na osiągnięcie ponadprzeciętnych rezultatów. W konferencji, szczególnie w panelu Profesjonalizacja w zawodzie  pracownika służb bhp: wzięli udział członkowie naszego stowarzyszenia, również z innych oddziałów, studenci oraz inne osoby.  Niewielka frekwencja pokazuje, że spotkania on-line nie zawsze się sprawdzają.

W PROGRAMIE KONFERENCJI:

CZĘŚĆ WSPÓLNA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW:

I wykład nt. Kierowanie własnym rozwojem zawodowym - dr hab. prof. ANS TWP Czesław Plewka (ANS TWP w Szczecinie)

II wykład nt.  Profesjonalizacja w zawodzie a styl życia  -  dr Kinga Michnik (Uniwersytet Szczeciński)

CZĘŚĆ REALIZOWANA W PODZIALE NA TEMATYCZNE GRUPY WARSZTATOWE:

Panel 1: Profesjonalizacja w zawodzie  psychologa:

Muzykoterapia jako forma psychoterapii i psychoedukacji - mgr Marta Baranowska

Panel 2: Profesjonalizacja w zawodzie  pracownika służb bhp:

Systemy zarządzania BHP w świetle zróżnicowanych postaw pracowniczych - mgr Maciej Stachowski

Panel 3: Profesjonalizacja w zawodzie  pracownika socjalnego:

Motywacja klienta pomocy społecznej do zmiany w pracy socjalnej - sztuka zadawania właściwych pytań - mgr Iwona Klimowicz

Panel 4: Profesjonalizacja w zawodzie  pedagoga: